Choć mozaika metalowa nie jest tak popularna, jak jej szklany i ceramiczny odpowiednik, liczba jej zwolenników systematycznie rośnie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Trudno przecież o rozwiązanie, które bardziej spodoba się wszystkim tym osobom, dla których tak ważne są niestandardowe propozycje odnoszące się do wykańczania wnętrz.

Mozaika metalowa kojarzy się przede wszystkim ze stylem nowoczesnym, już pierwszy kontakt z nią uświadamia przy tym, że mamy do czynienia z propozycją wyjątkowo elegancką. Jej ułożenie nadaje pomieszczeniu ekskluzywnego charakteru. Przyczynia się też do wyeksponowania unikatowego designu.

Mozaiki metalowe goszczą przede wszystkim w kuchniach i łazienkach, warto jednak zastanowić się nad korzyściami, jakie może przynieść umiejscowienie ich w pokoju dziennym. Pozwalają na obłożenie tych powierzchni, które są nieregularne i nietypowe. Odwracają spojrzenia od pewnych niedociągnięć i koncentrują je na nietypowym zestawieniu elementów metalowych. Z pewna ostrożnością należy stosować je jedynie na zewnątrz.